Orgazm Taklidi Yapan Kadın


“Orgazm olmadan seks bir hiçtir!” diyenlerdenseniz, orgazm taklidi yapan kadınları düşünerek sakinleşebilirsiniz. Günümüzde kadınların birçoğu seks esnasında orgazm olamıyor. Bu durum literatürde, “Anorgazmi” olarak geçiyor ve tedavisi olan bir durum olarak görülüyor. Seks esnasında kadın ve erkek orgazmı arasında çeşitli farklılıklar görülebiliyor. Erkeklerin uyarılma noktaları daha bariz iken kadınlarda bu durum biraz daha zorlu olabiliyor. Ancak seks esnasında tüm cinsel tahrik durumlarının yerine getirilmesine rağmen; uyarılma yaşayan kadınların birçoğu orgazmın tatmin ediciliğini tadamıyor. Seks esnasında kadınların orgazm olamaması erkeklerde, yeterli olamamak gibi duygu durumlarını uyandırabiliyor. Bu yüzden kadınlar etkili ve yorucu bir yönteme başvuruyor. “Orgazm Taklidi!”

Orgazm taklidi kadınlar tarafından seks esnasında cinsel uyarılmanın yeterli olmaması, dikkat dağınıklığı ya da genetik bir bozukluk olarak baş gösterebilir. Seks esnasında orgazm olamamak ve bunun taklit gereğini doğurması; kadınlarda güvensizlik, depresyon ya da kötü ruh hali gibi psikolojik durumları yaratabilir. Beyin ve cinsel bölgenin bir problemi olarak orgazm olamama sorunun çift olarak ya da tek gerçekleşen tedavilerle üstesinden gelinebilir. Zihinsel süreç için terapi, cinsel bölge için genital uygulamalar orgazm olmama problemini ortadan kaldırmayı hedefler.

Seks esnasında genellik erkekler tarafında anlaşılan orgazm taklidi bazı durumlarda kendini hiç belli etmeyebilir. Buradaki temel detay kadının taklit yeteneğinde bitiyor elbette. Yeteneği de tebrik etmek lazım, bizden söylemesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir